U nás nájdeš motorku svojich snov

Chcem vedieť viac

Zaujímavosti

Akú motorku si kúpiť?

07.07.2020

Zdroj: Matej Remmy Jankovič
Bez kompromisov: Motorku si vyberáte podľa životného štýlu a nie podľa módy.

Dlhé zimné večery treba nejako stráviť a nejedna debata s kamarátmi sa stočí na druhy motocyklov a typy jazdcov. Ktorá motorka je na čo dobrá a akí ľudia ju vlastne vlastnia?

Keď si to zoberieme z pozície začínajúceho motorkára, ktorý si čerstvo urobil vodičské oprávnenie a ide si kúpiť svoju prvú motorku, dostávame s kolegom vždy jednu a tu istú otázku : Akú motorku si mám kúpiť?
Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Každý preferuje niečo iné a každý typ motocykla je vhodný na iný jazdný štýl. Rozoberme to podrobne:
Ako prvým by sme začali naháčom. Je ich na cestách v dnešnej dobe asi najviac a zväčša je to prvá voľba pre začínajúceho motorkára hlavne pre jeho všestrannosť. Aj keď pôvodne naháče sa objavili koncom osemdesiatych a začiatkom deväťdesiatich minulého storočia, kde vznikli zo superšportov. Od ich začiatkov ubehlo veľa času a aj jednotliví výrobcovia ich začali cielene zaradovať do svojich ponúk, kde sa následne začalo aj ich delenie do jednotlivých podkategórií. Tie najbežnejšie sú športové, klasické či v poslednej dobe veľmi obľúbené retro.

Viac

Návod na zváranie hliníka

12.06.2020

7 krokov pri zváraní hliníka

Zváranie hliníka je aj pre skúsených zváračov jedna z najväčších výziev pri zváraní. Okrem samotného zvárania, je možno dôležitejšia príprava pred zváraním. Tým sa rozumie príprava materiálu, ktorý ideme zvárať, prídavného materiálu ktorým ideme zvárať, zváracieho stroja a samotnej ochrany zvárača. Hliník môžeme zvárať všetkými základnými typmi zvárania, avšak najlepšie výsledky sú dosahované zváraním metódou TIG AC (striedavým prúdom). Poďme sa teda pozrieť na 7 základných krokov, pre kvalitné zváranie hliníka.

Viac

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.